blog

blog

wtorek, 23 grudnia 2014

Idą. Nadchodzą. Są tuż, tuż.


Całe plany poszły w łeb, bo nas choroba dopadła okrutna. Jakiś paskudny wirus zagnieździł się w naszym domu i nie pozwala ani ręką, ani nogą ruszyć. Dzieciaki jeszcze w miarę funkcjonują. Tymka zdaje się, że ominęło, ale starsza część rodziny ledwo dycha. Do tego jeszcze ząbkowanie Miecha…  Tylko położyć się pod ciepłym kocykiem i przeczekać.

I tym sposobem nie ma ani czekoladowego ciasta, ani pierniczków. Decoupagowe bombki leżą nieskończone. Bałagan w mieszkaniu nieziemski. (Na weekend planowane było malowanie pokoju chłopaków. Niestety na wstępnym przygotowaniu i planach się skończyło bo wirus pozbawił wszelkich sił i za pędzel nie było jak złapać). Zakupy nie są zrobione. Rzeczy wciąż nie są popakowane. Takie to właśnie przedświąteczne klimaty u nas.  Na szczęście na święta wyjeżdżamy i nie musimy się martwić o pustą lodówkę. Chociaż wirus taki paskudny, że jeść nie pozwala, więc akurat pusta lodówka nie straszna.    

Parę się jednak rzeczy udało. Udało się ubrać choinkę (dwa tygodnie temu), dzisiaj sypie się już nieziemsko, ale znowu - na szczęście jedziemy do dziadków, a tam będzie druga, nowa, jeszcze nie jest ubrana. Także czeka nas podwójna przyjemność, a raczej nasze dzieci, które zapewne ochoczo zabiorą się do pracy (właściwie to Tymek, Mieszko raczej będzie zjadał wszystko, co wpadnie mu w rączki). Udało się też przygotować świąteczny wianek i kilka świątecznych ozdób. Tymek i Monika zaliczyli warsztaty z wykonywania ozdób świątecznych i w ten sposób powstała mechata bomba w czapce. Udało się też zakupić wszystkie prezenty i, co najważniejsze, wszystkie Pan Kurier dostarczył na czas.

I to by było na tyle przedświątecznego klimatu. Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy samych przemiłych chwil, a my na bloga wrócimy po świętach!

7 komentarzy:

 1. Wszystkie te bombki przecudne i jedyne w swoim rodzaju ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo optymistyczna kolorowa wasza panna zielona :)
  Wesołych Świat życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. :) życzę pięknych świąt, zadumy nad płomieniem świecy i miłych chwil roziskrzonych kolędą :*. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzajemnie radosnych Świąt! I zdrowych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałych, pełnych magii i cieplej rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia:)
  Cudna ta Wasza panna zielona:)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 6. o, w świątecznym zamieszaniu post mi umknął............

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne ozdoby z filcu i innych - świetne i bardzo radosne! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń